TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. O różaniec w przyszłą niedzielę prosimy KŻR NMP Królowej Świata z Łykoszyna.

4. Wychodząc z Kościoła można nabyć Tygodnik Niedziela.

5. We czwartek, 18 kwietnia, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

Nasza Parafia,nasz Dom

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny