* Sakrament chrztu - udzielany jest w każdą niedzielę na Mszy Świętej

Dokumenty wymagane do chrztu:
1. Metryka urodzenia dziecka z USC
2. Dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych
3. Zaświadczenie od proboszcza rodziców chrzestnych, że mogą zostać chrzestnymi, jeśli pochodzą z innej parafii niż nasza.

4. W przypadku dzieci spoza naszej parafii - pozwolenie właściwego proboszcza na chrzest poza parafią

Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie mogą tej funkcji pełnić osoby będące w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego).

* Sakrament bierzmowania - przygotowanie rozpoczyna sie we wrześniu i trwa przez cały rok dla młodzieży klas 2 i 3 gimnazjum (odbywa sie co dwa lata)

Dokumenty wymagane do sakramentu małżeństwa:
1. Metryka chrztu (ważna 6 miesięcy)
2. Metryka zgonu współmałżonka (dotyczy owdowiałych)
3. Dowód osobisty
4. Zaświadczenie o przyjętym sakramencie bierzmowania (lub odpowiednia adnotacja na metryce chrztu)
5. Zaświadczenie o udziale w konferencjach dla narzeczonych (kurs przedmałżeński) i rozmowach w Katolickiej Poradni Rodzinnej - dwie rozmowy
6. Zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach (gdy były głoszone poza naszą parafią)
7. Zaświadczenie o odbytych spowiedziach przedślubnych (dostarczamy bezpośrednio przed ślubem)
8. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

* Zgłoszenie pogrzebu:
Należy przedstawić akt zgonu, oraz jeśli jest zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii św. jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala)